HAKKIMIZDA

Literatür Kimya 2003 yılında Sıcak Pres Kalıplama Hamuru (BMC - Bulk Moulding Compound) üretmek üzere 1 adet Z-blade yoğurucu işe 100 m²'lik bir alanda Balıkesir'de kurulmuştur.

Gelişen sektörün lokomotif markası olma amacıyla 2008 yılında kapasite artışına giden Literatur Kimya,  SMC üretim hattını da prosesine ekleyerek, 1000 m² si kapalı olmak üzere 5000 m² lik tesisine taşınmıştır.

Müşteri memnuniyetini ve yüksek kaliteli ürün üretimini ön planda tutan Literatür Kimya, Arge çalışmaları işe üretim prosesini her gün daha iyiye götürmekte ve 150'yi aşkın ürün formülü ile Otomotiv, İnşaat, Elektrik, Sanayi ve Ulaşım gibi sektörlerin, hammadde taleplerini karşılamaktadır.

Literatür Kimya 2013 yılı itibariyle 3000 m² si kapalı olan 10000 m²'lik alanda gerçekleştirmekte ve 

  • - İki SMC Makinesi
  • - Beş Z-Blade Yoğurucu
  • - 11 Hidrolik Pres
  • - 1 Termoset Enjeksion Makinesi

sayesinde yüksek talep hızında ve avantajlı fiyat/kalite performansında, üretim yapmaya devam etmektedir.

Literatür Kimya müşterilerinden gelen talep doğrultusunda fason olarak veya proje bazında çalışmakda ve 2018 itibariyle 30'u aşkın müşterisinin 100 farklı kalıbıyla bitmiş ürün ihtiyacını karşılamaktadır.

Literatür Kimya BMC ve SMC hammadde üretimi ile çözüm ortağınız, sıcak presleme ve termoset enjeksiyon yöntemiyle bitmiş ürün elde ederek üretim yükünüzü hafifleten bir şirket, olma yolunda ilerlemeye devam etmektedir

Özgür SÖNMEZ

Kurucu Genel Müdür